BLOG


Başarılı Bir Proje İçin Kullanılan Sistemler Nelerdir?

Bir sahne tasarımında kullanılacak sistemlerin başında özellikle ışık sistemleri bir hayli öneme sahiptir. Çünkü bu sistemler, orada bulunan kişiler için iyi bir sahne atmosferinin yaratılmasına yardımcı olur. Tabi bu da yapılan organizasyonun başarılı ve verimli olmasını sağlayan en önemli aşamalardan biri haline gelir. Bu açıdan sahnenin tasarımı aşamasında ışığın doğru bir şekilde kullanılmasına gereken önemin verilmesi gerekir. Bir projenin başarılı olmasını etkileyen sistemlerden bir diğeri ise ses sistemleri olmaktadır. Bu sistemler iyi bir verim almayı sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Bu sebeple bunun kurulum ve montaj aşamasında, alanında uzman ekiplerin yer alması bir hayli önemlidir. Firmamız bu konuda gerekli teknik desteği sizlere sağlayarak, sahnenin kurulum aşamasını en iyi şekilde tamamlamaktadır. Sahip olduğumuz yüksek kalitede sistemler ve ekipmanlar, başarılı bir çalışmayı ortaya çıkarmaya yardımcı olmaktadır.


SAFİR’den AYDINLATMA İLE İLGİLİ ÖNERİLER

Çalışılan düzeyin her tarafındaki aydınlatma seviyesi eşit olmalıdır. Tekdüzelik sağlanamazsa göz değişik aydınlatma seviyesine kendini uyumlamak için çaba harcayacak ve çabuk yorulacaktır. Tekdüzelik sağlamak için yaygın ışınlar veren ışık kaynakları kullanmak ve bunları birbirine yakın yerleştirmek gerekir. Işık kaynağı titreşme yapmamalıdır. Titreşme, ışık kaynağının parlaklığındaki hızlı değişme olduğundan, göz bu hızlı değişmelere uyabilmek için aşırı çaba harcar ve çabuk yorulur. Akkor telli lambalar titreşim yapmazlar. Flüorasan lambalar, akkor telli lambalarda olduğu gibi kızıp akkor haline gelen ve çok kısa süren sönmelerde sıcaklığını kaybetmeyerek ışık yaymaya devam eden bir tel olmadığından, bu tür lambaların ışıklarında titreşme hissedilir. Bunu ikili (ters fazlı) bağlantılarla yok etmek olanaklıdır.

  • Gün ışığının odaya doğrudan girmesi önlenmelidir (pencerelerin uygun yerde olması, mat camlar kullanılması, açık renk ve ışık geçirme katsayısı %30’dan fazla olan perdeler kullanılması, panjur kullanılması),
  • Pencerelerin, kolonların, tavanların, duvarların ve bölmelerin yüzeylerinin açık renge boyanması,
  • Aynı zamanda döşemenin de açık renkte olması, ancak dışarıdan gelebilecek veya işlem anında ortaya çıkabilecek tozların renginden açık olmaması,
  • Genel olarak güvenlik işaretlerinin dışında kalan, möble ve makine parçalarının, açık, mat renklere boyanması,
  • Yapay ışık kaynaklarının işçilerin görüş açısının dışına yerleştirilmesi, veya gerekli gölgeliklerin kullanılması.
  • Aydınlatma tekdüze olmalıdır.
  • Çalışılan yüzeye düşen gölgelerden sakınılmalıdır.
    Aydınlatma sabit olmalıdır.

“İTHALATI AZALTMAYI HEDEFLİYORUZ”

SMD dizgi makineleri elektronik üretimin kalbidir. Sahip olduğumuz alt yapı ile üretim teknikleri ve her türlü elektronik SMD kart tasarımını adet sınırı olmaksızın sorunsuz ve yüksek kalite standartlarında üretmektedir. Baskılı devre kartları üzerine uygun koordinatlarda, uygun açı ve yükseklik ile 56000 komp/saat dizgisi otomatik yapabilmekteyiz. Siz değerli müşterilerimizin gereksinimlerini en iyi şekilde anlayarak, Uzman kadromuz ile Elektronik devreleriniz için komponent dizgilerinizi yapmaya, ayrıca anahtar teslim ürün üretimi avantajları ile çözüm ortağınız olmaya hazırız.


BİENSE İLE ENERJİ TASARRUFLU LED EKRANLAR…

Biense Led ekran teknolojisine yeni bir soluk getirdi. Led ekranların yatırım sonrası yönetim maliyetinin çok yüksek oluşu Led Ekranların kullanımını kısıtlayan en önemli sebeplerden birisiydi.  A++ enerji verimliliği sunan ekranlarımızla %60a varan daha az enerji maliyetiyle BİENSE Led Ekran sahibi olabilirsiniz.Daha şık ve binanızın mimari güzelliğini bozmayan bir reklam alanı oluşturmaya ne dersiniz?


Çalışma alanına yönelişlerine göre aydınlatmanın türleri şunlardır:

Direkt aydınlatma: Aydınlatma aracı, ışığı dar ve geniş olarak yönlendirebilecek şekilde yapılmıştır. Atölye, depo, yol ve caddelerde kullanılır. Bu aydınlatma araçlarındaki verim %75’tir.

Yarı direkt aydınlatma: Işığın bir bölümünün direkt olarak çalışma yüzeyine bir bölümünün çevreye dağılmasını sağlayan aydınlatma türüdür. Bu aydınlatma araçlarındaki verim %80’dir.

Dağıtılmış aydınlatma: Işığın aydınlatma aracından her yöne eşit olarak dağıtıldığı aydınlatma türüdür. Kamaşma olayının en az değerde olması nedeniyle uygulamada çok kullanılmaktadır.

Yarı endirekt aydınlatma: Işık akısının büyük bir bölümünün tavana, bir kısmının da çalışma yüzeyine doğru yönlendirildiği aydınlatma türüdür.

Endirekt aydınlatma: Işığın tamamının tavana yönlendirildiği aydınlatma türüdür.Bu aydınlatma araçlarındaki verim %70’dir.

Aydınlatmada kullanılan armatürlerin ışık dağılım özellikleri önemlidir. Atölyelerin özelliğine göre yapılacak aydınlatma direkt, yarı direkt,yarı endirekt ve endirekt olabilir. İşyeri aydınlatma metodu, dekorasyon ile de ilişkilidir. Armatürlerde ışık ne şekilde yönlenirse yönlensin göz kamaştırmamalıdır. Görmede yorgunluk, baş ağrıları ve önemli kazalara sebep olabilir.Oluşturulan aydınlatma sonucunda gölge oluşması, aydınlatılan iş yerinde ışık dağılımının zayıf olduğunu gösterir. Bunun için atölyelerin birkaç noktadan, gölge meydana gelmeyecek şekilde aydınlatılması faydalı olur. Bu çalışmada rahatlık ve en az yorulmayı sağlar. Endüstride binadaki eşit olmayan aydınlatmalar önemli iş kazalarına sebep olmaktadır.

UYGUN ÇÖZÜMÜ SUNAR VE HAYATA GEÇİRİRİZ

Gelişen teknolojiyle birlikte reklam ve tanıtım içeriklerinin çok daha hızlı ve etkin bir şekilde hedef kitleye ulaştırılabilmek için çaba sarf ediyoruz. LCD ve LED teknoloji altyapısı kullanılarak üretilen ekranlarımızla en doğru içeriği en doğru zamanda sunabileceğimiz yazılımlarımızla müşterinin ihtiyacı olan hizmeti vermekteyiz.
Biense olarak yerli yazılım desteğimizle müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına cevap verebiliyor ve onlara hızlı çözümler sunuyoruz.YERLİ YAZILIM

Gelişen teknolojiyle birlikte reklam ve tanıtım içeriklerinin çok daha hızlı ve etkin bir şekilde hedef kitleye ulaştırılabilmek için çaba sarf ediyoruz. LCD ve LED teknoloji altyapısı kullanılarak üretilen ekranlarımızla en doğru içeriği en doğru zamanda sunabileceğimiz yazılımlarımızla müşterinin ihtiyacı olan hizmeti vermekteyiz.

Biense olarak yerli yazılım desteğimizle müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına cevap verebiliyor ve onlara hızlı çözümler sunuyoruz.

Kişiye özel çözümler geliştirme ilkemizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinler onlara en uygun çözümü sunar ve hayata geçiririz. Kalitesinden ödün vermeden müşterilerimizin ihtiyacı olan çözümü en uygun fiyat performansıyla sunduğumuz ürünlerimizle piyasada hızla yol almaktayız.

Hastane kapı yanı ekran uygulamaları, toplantı odası ekran uygulamaları, açık alan reklam uygulamaları, vitrin ve mağaza içi ekran uyguları gibi çeşitli sektörlerde ihtiyaçlara cevap verdiğimiz ürün grubumuzla her gün daha ileriye sloganıyla ilerlemekteyiz…